Jak w domu zniwelować objawy nerwicy?

Chyba mam nerwicę. Jest ze mna bardzo zle. Jak sobie sama w domu poradzic? ( oczywiscie wizyta rówwniez u psychiatry) jednak czy moge jakos dodatkowo w domu zniwelowac cześc jej objawów?

Dzień dobry,

Nie sposób udzielić odpowiedzi przy tak niewielkiej ilości informacji.

Proponuje zamiast niwelować objawy nerwicy, podjąć się jej wyleczenia dzięki psychoterapii - która jest podstawową metodą leczenia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Por.Leczenia Nerwic, Por. Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Tow. Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Witam Panią. Dobrze wspomóc organizm dobrą dietą, dużo owoców i warzyw. Dużo ruchu na świeżym powietrzu tj. spacery, bieganie, rower, może być też fitness, siłownia, pływanie. Zamiast psychiatry proponowałabym psychologa lub psychoterapeutę. Dużo uśmiechu, pozytywnych myśli, zabawnych filmów, rozwiązywanie krzyżówek, czytanie i towarzystwo innych osób. Powodzenia.

Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

Witam,
Nerwica jest terminem obejmującym bardzo szeroki wachlarz objawów ( objawy somatyczne, napięcie, lęki, obsesje, kompulsje etc.). Nie podaje Pani jakie konkretne objawy zaobserwowała Pani u siebie. W związku z tym trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie. Myślę, że najlepszym pomysłem będzie udanie się na wizytę do psychologa lub psychiatry. Będzie wtedy Pani miała pewność trafnej diagnozy a także profesjonalnej pomocy .