Jak walczyć z fobią społeczną?

Witam, mam 23 lata. Od jakiegos czasu szukam po internecie i doszedlem do wniosku z tego co znalazlem ze wystepuje u mnie fobia spoleczna. mam problemy z kontaktem z ludzmi niezrecznie sie czuje w towarzystwie wiekszym i sie denerwuje. Nie wiem co mam dalej zrobic, coraz czesciej odmawiam znajomym, nic mi sie nie chce robic, chcialbym to w koncu zmienic tylko nie wiem jak ;/

Witam, sugeruję najpierw udać się do psychoterapeuty, a ten po wysłuchaniu Pana, zaleci psychoterapię, bądź/i wizytę u lekarza psychiatry (np. by obniżyć poziom lęku). Jeśli potwierdzi się Pana przypuszczenie, proszę rozważyć udział w terapii grupowej. Szczególnie polecam analizę grupową; z tego co wiem, w Poznaniu jest dużo analityków grupowych.

Pozdrawiam