Jak walczyć z masturbacją, będąc w związku?

Mam problem, który zaczął wywoływać bardzo negatywne skutki. Otóż mam 23 lata i nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem ładnej dziewczyny. Już kilka lat temu miałem jedną, ale niestety nie udało mi się osiągnąć wzwodu, gdy byliśmy w łóżku (a okazji było mnóstwo). Od chyba 14 roku życia regularnie się masturbuję (nigdy nie było problemów ze wzwodem podczas myślenia o pięknych kobietach lub oglądania porno) i teraz zaczynam to odczuwać jeszcze boleśniej... Jestem około pół roku w związku z piękną dziewczyną, która nie ukrywa swojego dużego apetytu seksualnego. Niestety, okazji było również bardzo dużo, a jednak jest problem z erekcją, czasem udało się go włożyć, ale trwało to krótko, nie mówiąc o moim "skończeniu"... Mimo że się kochamy, to związek się jednak powoli rozpada, bo partnerka już jest u granic wytrzymałości i mówi, że "jej nie chcę albo że mnie nie pociąga"... robiła już wszystko, a na mnie niestety nic nie działa... staram się powstrzymywać z masturbacją, jednak jest to trudne... Nie wiem już, co robić, nie chcę stracić takiej kobiety, bo już dość w życiu miałem "kompromitujących sytuacji" w zbliżeniach z dziewczynami... Czy uprawianie sportu może być skuteczną metodą w zaprzestaniu masturbacji i co za tym idzie, z pojawieniem się udanego życia seksualnego z partnerką?
23 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

w walce z każdym uzależnieniem najważniejsza jest siła woli i chęć zmiany. Jeżeli pomimo groźby odejścia partnerki nie potrafi Pan zaprzestać masturbacji, to prawdopodobnie konieczna może być pomoc psychologa, gdyż Pana wola jest za słaba.

Sport może pomóc, ale najwięcej da po prostu unikanie sytuacji, w których jest możliwa masturbacja (np. jak najwięcej przebywać w towarzystwie).