Jak walczyć z nerwicą?

Witam. Chciałam prosić o poradę: od 10 lat choruję na nerwicę lękowąm, od pięciu lat mam tachykardię na tle nerwowym, co wiąże się z trudnościami w życiu codziennym - żyję w ciągłym strachu i napięciu. Kardiolodzy twierdzę, że z sercem jest wszystko OK.. Miałam 2 razy holtera - jest w normie, ale podczas paniki serce mi szaleje. Zażywam P*** i X***. Gdzie mam szukać pomocy? Jak sobie z tym radzić? Bardzo proszę o poradę. Dodam też, że panicznie boję się wizyty u lekarza i bardzo się boję szpitali, co wiąże się z tym, że unikam wizyt u lekarza. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Jednym z objawów osiowych nerwicy jest lęk. W przypadku nerwicy lękowej skuteczną metodą ułatwiająca funkcjonowanie jest rozpoczęcie psychoterapii.

Zachęcałabym Panią do wizyty u psychoterapeuty, z którym będzie mogła Pani przepracować swoje lęki, Ważne, aby Pani pamiętała, że nieświadome procesy, które zachodzą w psychice mogą determinować zachowanie sprawiając, że staje się ono dysfunkcyjne.

Leczenie farmakologiczne, któremu została Pani poddana powinno byc wspierane psychoterapią, dzięki której być może dojdzie Pani przyczyn swoich lęków, które nie pozwalają Pani poprawnie funkcjonować. Uswiadomienie sobie tych lęków i ich przepracowanie z psychoterapeutą pozowoli na w miarę dobre funkcjonowanie, a także ograniczy objawy somatyczne.

Pozdrawiam