Jak walczyć z objawami niedoczynności tarczycy?

mam niedoczynnosc tarczycy, biorę eltroxin100(TSH 1,88), pomimo diety mam problem z bólem jelit(wzdęcia, zaparcia, kłócie), żadne leki na wzdęcia nie pomagają- jak moge sobie z tym radzić-czy kiedyś to minie? TSH nie jest wysokie a czuje sie fatalnie, nic nie moge zapamietać, a senność przeplata sie z bezsennością. Jak mogę sobie pomóc ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy jakie Pan/Pani zgłasza są zastanawiające. Konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań hormonalnych w tym fT3 i fT4 czyli wolnych hormonów tarczycy. Czasami samo TSH nie jest miarodajne.