Jak wcisnąć te 5 posiłków i jeszcze warzywa do tego?!

Witam, mam 39 lat, wyjściowa waga 86 kg, 178 cm. Od dwóch tygodni na diecie pod opieką dietetyka, schudłam ok. 2 kg. Docelowo chcę ważyc ok. 70 kg. Dieta przewidziana na ok. 6 miesięcy, w tym 3 na schudnięcie i 3 na stabilizację. Jem 5 posiłków dziennie, ok. 1500 kcal/dziennie, owoce tylko do południa, ostatni posiłek tylko białkowy. Otóż w tej chwili nie daję rady zjeśc 5 posiłków, na początku diety chodziłam głodna i zła, teraz zmuszam się do 4 posiłku, a piątego już nie daję rady zjeśc. Zmniejszyłam trochę ilość warzyw za radą dietetyka i piję mniej, żeby dac radę zjeśc, co chyba niekoniecznie jest dobre. Przykładowy jadłospis: 1. rano kawa z mlekiem 0,5%, kefir do 400 ml, owoce, np.160 g winogron lub 260 g jabłek, lub 450 g truskawek - w dowolnym momencie przed południem; 2. 3 jajka na oliwie z oliwek, chleb żytni razowy 40 g, warzywa w dowolnej ilości, np. ogórek lub pomidor, herbata zielona lub owocowa, bez cukru; 3. chleb żytni razowy 40 g, serek wiejski 3% 150 g, chuda szynka drobiowa lub wieprzowa ok. 25 g, warzywa 4. schab pieczony 100 g, kasza gryczana lub brązowy ryż - 25 g suchego/90 g po ugotowaniu, warzywa w dowolnej ilości; 5. 110 g chudego twarogu, szczypiorek, herbata bez cukru zielona lub owocowa. Przez cały dzień wypijam ponad 2 litry płynów bez cukru - kawa, herbata zielona lub owocow, woda. Dzisiaj na przykład do 4 posiłku musiałam się zmusić, a 5 nie mam pojęcia jak wcisnąć, ale jeszcze spróbuję. Dietetyk radził mi trochę ograniczyć warzywa, ale to nie pomaga, a nie chcę ich całkiem wykluczyc.

Witam!

Zamiast warzyw, zmniejszyłabym ilość owoców. Zawierają sporo cukrów prostych (szybko przyswajalnych) i kilokalorii. Jeśli chodzi o warzywa, może Pani wybierać te mniejsze objętościowo - np. pomidor, ogórek. Zakładam, iż menu, który Pani podała to 1 przykładowy dzień z Pani jadłospisu. Zamiast 3 jaj, zalecałabym ograniczenie się do 2. Może Pani zmniejszyć ilość płynów w postaci wody, soków etc., w przypadku, gdy wypija Pani 400 ml kefiru, do tego kawę z mlekiem.

5 posiłków to ilość optymalna, ale może też Pani ograniczyć się do 4 posiłków dziennie. Istotne jest zachowanie przerw między posiłkami - ok. 3 godzinnych.

Pozdrawiam