Jak wraca się do normalnego funkcjonowania po operacji kręgosłupa?

Dzień dobry. Jestem sportowcem(a dokładniej byłem) tzn. biegałem, pływałem, ćwiczyłem na siłowni oraz jeździłem na rowerze. Przede mną operacja dyskopatii odcinka lędźwiowego oraz piersiowego. Moje pytanie brzmi jak wygląda życie po takiej operacji. Czy będę mógł wrócić całkowicie do uprawianych sportów? Nie trzeba tłumaczyć, że będę musiał bardziej uważać oraz dbać o mój kręgosłup ale czy fizycznie będę mógł nadal to w życiu robić np. wrócić do biegania. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od okresu pooperacyjnego. Już po 4 tygodniach może Pan rozpocząć rehabilitacje i pod kierunkiem fizjoterapeuty podjąć próbę powrotu do pełnej sprawności.