Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wrócić do byłej narzeczonej?

Byłem z narzeczoną 8,5 roku. 3 lata się odwiedzaliśmy, 5 lat mieszkaliśmy razem. Nagle bez rozmów ostrzegawczych się wyprowadziła i powiedziała abym ułożył sobie życie. Poznała nowego chłopaka. Od 3 lat nie jesteśmy razem. Jak ją odwiedziłem po 2 latach niezapowiedzianie w pracy to się rozpłakała i uciekła. Co to może znaczyć. W styczniu znów do niej jadę bez zapowiedzi. Jeśli nie będzie chciała powrotu do związku zaproponuję przyjaźń. Wszystko mi się z nią kojarzy, rozmyślam o nas b. często.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jak wpłynąć na swoją samoocenę?

Witam serdecznie,
Czy jesteś pewien, że taka niezapowiedziana wizyta jest dobrym rozwiązaniem? I czy proponowanie relacji przyjacielskich nie będzie dla Ciebie bolesne? Moim zdaniem utrzymywanie kontaktu pod pretekstem przyjaźni będzie Ci dawało nadzieję, że jeszcze coś z tego może być. Tym samym nadal będziesz tkwił w iluzji związku, którego nie ma, a to nie pozwoli Ci ruszyć do przodu.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Odpowiadam na zadane przez Pana pytanie: jak wrócić do byłej narzeczonej?
Wydaje się, że nie ma metody, która zastosowana doprowadziłaby w skończonej ilości kroków do spełnienia Pana życzenia. Wydaje się, że komunikacja miedzy Państwem ( rozmowy, rozmowy telefoniczne, maile), doprowadzi do wzajemnego zrozumienia, ustalenia wzajemnych oczekiwań i tego co Państwo sobie wyobrażają o waszej relacji. To pozwoli też Panu zdecydować, czy może Pan liczyć na ten związek ( i na jaki rodzaj związku), czy też powinien Pan poszukiwać nowej bliskiej relacji.
Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Psycholog, terapeuta i coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
0

Witam,
mimo upływu trzech lat od rozstania, chciałby Pan odzyskać swoją narzeczoną.
Zastanawia się Pan czemu była partnera odeszła od Pana bez wcześniejszych ostrzeżeń lub czemu rozpłakała się i uciekła, gdy się Państwo spotkaliście. Niestety, na te pytania może odpowiedzieć tylko i wyłącznie ona.
Od Państwa rozstania minęły trzy lata, ona spotykała się (lub spotka) z kimś innym w tym czasie. Myślę, że pojawianie się z zaskoczenia w jej życiu nie jest najlepszym pomysłem. Wydaje mi się, że lepiej byłoby gdyby najpierw skontaktował się Pan z nią, powiedział czy napisał, że Pan za nią tęskni, że chciałby się Pan wiedzieć co się u niej dzieje, odnowić kontakt. W ten sposób pokaże Pan jej, że zależy Panu na niej, że chciałby Pan poznać ją na nowo, zbliżyć się do niej. Jeśli będzie chciała dać Państwu jeszcze jedną szansę, pewnie pozwoli Panu zbliżyć się do siebie. Natomiast musi się Pan liczyć z tym, że trzy lata to sporo i mogło się wiele rzeczy zadziać w jej życiu. Obawiam się, że jeśli ona uzna, że w jej życiu nie ma dla Pana miejsca, będzie musiał Pan to uszanować.
Jeśli wciąż ja Pan kocha, proszę spróbować nawiązać z nią kontakt, pokazać jej, że zależy Panu na niej. Nie mogę obiecać Panu, że się uda, ale osobiście uważam, że lepiej spróbować niż żałować przez resztę życia.
Trzymam kciuki, by sprawy potoczyły się w najkorzystniejszy dla Pana sposób.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kołacka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy