Jak wrócić do normalnego sposobu odżywiania się bez efektu jo-jo?

Witam ponownie. Pisałam tu ostatnio o moich obsesjach. Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli głodowałam (chyba tak można nazwać ok. 300 kalorii dziennie, czasem było około 500-600 kcal) przez półtora miesiąca, to czy mogę z tego wyjść bez przybierania na wadze? Czy w ogóle to możliwe? I w jaki sposób? Muszę sama z tego wyjść, zaakceptować siebie. Postanowiłam, że nie dam się wpędzić w chorobę. Gdybym tylko wiedziała jak to zrobić bez efektu jo-jo, byłabym spokojniejsza. Czy dobrym sposobem jest dodawanie stopniowo kalorii, jeśli tak, to ile?
ponad rok temu

Witam,

Brakuje informacji o Twoim: wieku, obecnej masie ciała, masie ciała przed rozpoczęciem odchudzania oraz wzroście.
Najlepiej jeśli zgłosisz się do dietetyka, który po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego oceni, ile naprawdę dostarczałaś wraz z posiłkami kilokalorii i jak dalej powinna wyglądać Twoja dieta.
Ze swojej strony polecałabym wizytę u lekarza (aby sprawdzić czy głodówka nie spowodowała jakichś zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu) oraz psychologa (który pomoże Ci uporać się z negatywnymi myślami).
Zazwyczaj przy długotrwałym ograniczeniu odżywiania, kaloryczność zwiększa się stopniowo (jest to mniejszym szokiem dla organizmu), jednak ze względu na to, że ludzie i ich potrzeby są różne - polecałabym wizytę u dietetyka.

Pozdrawiam