Jak wrócić do życia, skoro ludzie mnie obrażają?

Od roku leczę się na depresję, w obecnym momencie odstawiono mi leki, czuję się już dobrze. Jedna kwestia utrudnia mi życie w społeczeństwie, boję się kontaktów z ludźmi, w okresie leczenia depresji trafiłam do szpitala z powodu próby samobójczej - do dnia dzisiejszego spotykam się z upokorzeniami, typu psychol, psychiczna. Prowadzę działalność gospodarczą, taki zniewagi spotykają mnie nawet w sądach, gdzie strony próbują poprzez zniewagę oddalić moje argumenty. Najgorsze jest to, że nie ma wrażliwości w aspekcie takich zniewag. To bardzo utrudnia mi powrót do życia, nie wiem, czy przez pryzmat depresji można bez konsekwencji mówić, że osoba, która leczyła się psychiatrycznie na depresję to osoba psychiczna, psychol itd.? Jak się bronić przed takimi stwierdzeniami? Chcę być traktowana poważnie, nie chcę tłumaczyć się dlaczego dotknęła mnie depresja, dlaczego targnęłam się na własne życie - te aspekty są dla mnie dalej bolesne, chcę wrócić do życia, ale jak znaleźć siłę skoro słyszę o sobie takie słowa? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Sytuacja której Pani doświadcza jest jak najbardziej niesprawiedliwa i nie powinna mieć miejsca. Warto, aby zwróciła się Pani do swojego adwokata z prośbą (jeśli sprawa ma miejsce w sądzie), aby reagował w momentach kiedy jest Pani znieważana przez uwagi sądu - takie zachowanie w  miejscu, gdzie dominującą zasadą jest poszanowanie praw drugiego człowieka nie powinno występować.
Warto, aby jednak Pani nie reagowała w takich sytuacjach, choć domyślam się, że jest to trudne i przykre. Sądzę, że jedynym wyjściem jest nieprzejmowanie się uwagami ze strony otoczenia, tym bardziej, jak sama Pani podkreśla, chce Pani wrócić do pełni życia i zapomnieć o tym co było.
Powodzenia!