Jak wspierać partnerkę, która walczy z anoreksją?

Witam, mam problem. Moja partnerka wyznała mi, że cierpi na anoreksje bulimiczną. Leczy się od kilku miesięcy. Podczas wyznania powiedziałem jej ze jestem z nią, ze zawsze może na mnie liczyc i że razem damy rade, co sprawiło ze wybuchła gniewem i płaczem. Że takie idealistyczne hasła są nie dla niej i żałuje że mi to powiedziała. Nie wiem jak mam się zachowywać, jak ją wspierać. Dodam, iż Ona jest świadoma problemu(student medycyny) i pod względem wagi utrzymuje normę. Proszę o odpowiedź.

Właśnie dałeś właściwe wsparcie partnerce , ale nikt z bliskich nie jest profesjonalnym terapeutą, więc więcej nie możesz zrobić, natomiast reakcje osoby z problemem są czasem nieadekwatne i trudno je zrozumieć.