Jak wybrać najlepszą pastę do zębów?

Szukam dobrej porady co do pasty, płynu i szczoteczki do zębów - kilka lat temu piłem nadmiernie colę i niestety mam próchnicę, zniszczone szkliwo - dorobiłem się sam, ale wiem, że może i faktycznie wyleczyć się nie da takich rzeczy, ale jakoś walczyć z tym jakieś porady ? Straciłem przez to jednego zęba stałego i się zapisałem do dentysty-ufff daje radę dentystka, ale po wizycie nawet nie dam rady się spytać. Więc szukam tutaj pomocy. Chciałbym jakoś z tym walczyć. Dziękuje za udzielenie pomocy

Próchnica to choroba zakaźna. Ubytek w zębie powstaje, gdy wystarczająco długo trzy elementy będą razem w jamie ustnej - zęby, bakterie i jedzenie. Dobra higiena - regularne i poprawne nitkowanie, szczotkowanie i stosowanie irygatora (dwa razy dziennie w tej kolejności) plus właściwa dieta powinny załatwić problem. Nie ma jefnej, najlepszej pasty. Regularnie używana soda spożywcza daje rewelacyjne wyniki. Pozdrawiam

Lek. dent. Marcin Dolecki

wypełnić ubytki, pasta duraphar 5000, i płukanka corsodyl i to wszystko. Scaling po 3 miesiącach od włączenia duraphatu.

Jedyną szansą na polepszenia mineralizacji tak zniszczonego szkliwa jest fluoryzacja w domu (elmex żel) i gabinecie stomatologicznym (różne lakiery z fluorem) . Należy używać te płyny które zawierają fluor, więc jest duży wybór na rynku. Szczoteczki do zębów należy używać średniej twardości, ewentualnie szczoteczkę elektryczną.