Jak wyciszyć dziecko z podejrzeniem ADHD?

Moja córka ma chyba ADHD, jest bardzo ruchliwa, na niczym nie może się skupić, mam z nią same problemy. Jest jeszcze mała, więc podobno nie można jeszcze zdiagnozować czy to ADHD, ale ja jestem pewna, że ma ADHD. Czy są jakieś leki, które mogę stosować, żeby ją wyciszyć?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Szanowna Pani!

W miarę możliwości należy unikać stosowania leków tego typu, ponieważ mają poważne skutki uboczne. Zespół Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi leczy się głównie psychoterapią. Trudności, jakie ma Pani z córką, nie muszą być objawem ADHD, którego zdiagnozowanie nie jest wbrew pozorom taką prostą sprawą. Zachęcałabym Panią do skonsultowania problemu z psychologiem, który doradzi, w jaki sposób postępować z dzieckiem. Możliwe, że przydałaby się Pani pomoc w opiece nad dzieckiem, chociaż częściowe odciążenie od obowiązków, tak, aby znalazła Pani w każdym dniu odrobinę czasu na relaks.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty