Jak wygląda leczenie czerniaka z naciekiem?

Naciek limfocytarny. Proszę o intrpretację. Mam czerniaka . Drugi stopień wg. C LARCA. Skąpey naciek limfocytarny . Proszę o interpretację pojęcia. Z publikacji naukowych wczytuję, że jest to odpowiedź immunologiczny organizmu. Czytaj w pojęciu laika obrona organizmu przed wzrostem nowotworu. Z publikacji wynika, że im większy naciek tym "" lepiej bo organizm ma siłę obrony. Dobry tok myślenia, że jak skąpo naciek to układ immunologiczny to gorsze rokowania?. Czytam, myślę, pytam fachowców. Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Podstawową metodą leczenia czerniaka jest zabieg operacyjny. Wynik histopatologiczny powinien rozstrzygnąć czy operacja została przeprowadzona doszczętnie.