Jak wygląda postępowanie po ekstrakcji zęba?

Dzień dobry. Czy lekarz dentysta po ekstrakcji zęba wypełnia w jakikolwiek sposób luki w działach po korzeniach zęba, czy zostają one otwarte do czasu zdecydowania się na wszczepienia implantu. Z góry dziękuję za poświęcony czas, pozdrawiam.

Jeżeli planuje Pan wszczepienie implantu to należy o tym powiedzieć przed ekstrakcją. Większość lekarzy usuwa zęby nie zwracając uwagi na zachowanie kości. Takie metody są opisywane w podręcznikach od kilkudziesięciu lat i tak też usuwa się zęby np .wyłamując przegrodę międzykorzeniową , nadmiernie znosząc brzegi wyrostka zębodołowego ,itp. Cel uświęca środki.( Jeśli zależy Panu na przygotowaniu kości do wszczepienia implantu można zastosować materiał kościozastępczy i zastosować membrany, które zapobiegają wnikaniu nabłonka do zębodołu. W większości przypadków nie jest konieczne uzupełnianie kości , warunkiem jest przede wszystkim atraumatyczna postępowanie podczas ekstrakcji i niezbyt długi czas od jej wykonania . Jeśli nie decyduje się Pan na implanty od razu lepiej jest przeleczyć korzenie i je pozostawić lub na nich odbudować ząb. Pozostawione korzenie zabezpieczają kość przed zanikiem, warunek że nie ma stanów zapalnych wokół nich. Przed decyzją o usunięciu proszę się skonsultować z dobrym dentystą lub endodontą. Powodzenia