Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Osad z powierzchni zębów jest usuwany piaskarką. Taka metoda gwarantuje idealne oczyszczenie zębów. Zabieg jest płatny.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Usunięcie kamienia nazębnego wykonuje się przyrządem, które przy pomocy ultradźwięków jednocześnie rozkrusza kamień i wypłukuje go strumieniem wody. Co do odpłatności trudno mi się wypowiedzieć. Proponuję skontaktować się z lekarzem dentystą pracującym na kontrakcie z NFZ. W gabinetach prywatnych jest to oczywiście zabieg płatny. Pozdrawiam

0

Witam!
Usuwanie kamienia i osadów nazębnych wykonuje sie narzędziami ręcznymi,lub za pomocą skalera ultradźwiękowego ew.piaskarki .Zabiegi nie są bolesne!Dużo zależy od tego jak duże są złogi,więc o sposobie decyduje lekarz .Po zabiegu zęby są polerowane specjalną szczoteczką z pastą polerską,która wygładza powierzchnie zębów i zapobiega na jakiś czas powstawaniu osadów i kamienia. Zabieg ten jest refundowany dorosłym przez NFZ raz na 12 miesięcy. Pozdrawiam.

0

Witam, usunięcie osadu nazębnego,czyli ciemnych przebarwień(nalotu) odbywa się przy użyciu piaskarki-silnym strumieniem stężonego powietrza,wody i dwuwęglanu sodu.Jest to zabieg płatny, nierefundowany przez NFZ.
Na NFZ przysługuje raz do roku usunięcie kamienia nazębnego,czyli twardych złogów za pomocą skalera ultradżwiękowego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy