Jak wyglądają infekcje po usunięciu migdałów?

Czy wyciecie migdalow u 24 letniej osoby moze powodowac nawroty chorob ktore wczesniej bylyby blokowane przez migdaly? Jestem w podrozy I lekarz powiedzial ze jako nie mam migdalow bedzie mi nawracac zakazenie na gardlo I pluca poniewaz mam prochnice w zebie. Chcialem sie spytac czy to jest mozliwe I czy powiniennem to zalatwic teraz, czy moge naprzyklad odczekac trzy miesiace. Narazie mam duzo kataru ktory sie zaczal zmniejszac I troche kaszlu. Migdaly mialem wyciete ponad miesiac temu.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Usunięcie migdałków powinno zmniejszyć ilość infekcji ucha, oraz górnych dróg oddechowych.