Jak wyglądają objawy poronienia?

Witam, 19/11 wykonałam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. 20/11 podczas stosunku dostałam plamienia, które ustąpiło w przeciągu kilku minut. 22/11 miałam podobnie, a następnego dnia rano dostałam bardzo bolesnego (jak nigdy) krwawienia (miesiączki?), chociaż planowo powinnam dostać 27/11. Mam regularne cykle, nie stosuję antykoncepcji hormonalnej. Trochę się obawiam czy to może być objaw ciąży/poronienia?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli 19.11 test ciążowy wyszedł negatywnie to raczej krwawienie nie było spowodowane poronieniem. Możliwe, że doszło do pojawienia się przedwczesnego krwawienia miesięcznego. Jeśli dolegliwości nie ustąpią lub ponownie pojawi się nieregularne krwawienie i ból należy skonsultować się z ginekologiem.