Jak wyglądają ogólne granice TSH dla kobiet 45-50 lat?

Witam.Jestem 45 -letnia kobietą i chcialabym sie dowiedziec czy moje wynik badan tarczycy sa prawidlowe ? .Moj wynik tsh wynosi - 1.5 przy normach 0.27 - 4.20 , anty-TPO - wynosi 6.05 przy normie < 34 . Chciałabym sie również dowiedzieć , jakie sa ogólnie właściwe granice tsh dla kobiet 45-50 lat i w okresie menopauzy do której się zbliżam . Bardzo dziękuję za odpowiedz . Pozdrawiam

Ma Pani prawidłowe wyniki badań. Normy dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym nie różnią się od ogólnie przyjętych norm, z zastrzeżeniem, że obecnie górną granicę normy dla TSH ustala się na poz. Nie 4,2 a 2,5-3,0 mcIU/ml.