Jak wygoić bliznę po oparzeniu?

Równo 2mce temu oparzylam się o tłumik motoru. Ranę wygoilam 3 tubkami argosulfanu. Od razu po wyrównaniu się rany przeszłam do maści dermatix i alantan. Zrobiłam zdjęcia żeby mieć punkt odniesienia. Po 5 tyg (smarowane 2-3 razy dziennie) nie widać żadnej poprawy. Czerwony ślad nie rozjasnia się. Jaką maść mogę jeszcze użyć? Czy mam uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty obecnych?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę . JI będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie.

W przypadku tego typu urazu należy uzbroić się w cierpliwość. Możliwe, że będzie potrzebny jakiś zabieg z zakresu medycyny estetycznej aby wyrównać strukturę i koloryt skóry. Natomiast przez około 6 miesiecy od urazu proszę nie wykonywać żadnych zabiegów i nie wystawiać tego obszaru skóry na promienie słoneczne. Warto udać się do dermatologa.