Jak wyjaśnić takie rozpoznanie histopatologiczne?

Rozpoznanie histopatologiczne: Drobne fragmenty błony śluzowej jelita morfologicznie bez zmian oraz fragment ziarniniaka zapalnego. Czy mogę prosić o wyjaśnienie mojego wyniku? Z góry dziękuję bardzo. Kobieta 36 lat.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ziarniniaki zapalne tworzą się w rożnych chorobach zapalnych np. sarkoidozie. Często zdarza się że ziarniniaki te same się wycofują bądź pod wpływem leczenia przeciwzapalnego. Pozdrawiam.