Jak wyjaśnić ten wynik rezonansu głowy?

Witam, Proszę o wyjaśnienie wyniku badania REZONANS MAG. GŁOWY: Podkorowo , w obrębie istoty białej prawego i lewego płata czołowego, widoczne drobne, punktowe, pojedyncze ogniska hiperintensywne w obrazach SE T2 zależnych i FLAIR, niespecyficzne, odpowiadające prawdopodobnie demielinizacji naczyniowej na tle mikroangiopatii. Płat gruczołowy przysadki mały, o wklęslych zarysach,gr. 1.8mm, połozony w dnie siodła tureckiego. Towarzyszące częściowo "pustemu siodłu tureckiemu" uwypuklanie się zbiorników plynowych do dołu przysadki. Szerszy zbiornik móżdżkowo-rdzeniowy - wariant. Nad lewym płatem czołowym uwapniony obszar 7.7x7.7mm , nad prawym 8x5mm - obraz niejednoznaczny, w różnicowaniu należy brać pod uwagę możliwość oponiaków ( do porównania z badaniem poprzednim z 2017r - brak w systemie, ew. weryfikacji w badaniu ze środkiem kontrastowym). Poza tym struktury mózgowia bez innych zmian. Układ komorowy i płynowe przestrzenie przymózgowe o szerokości w granicach normy, bez przemieszczeń. Zmiany śluzówkowe w zatokach obocznych nosa ( prawa czołowa, zatoki szczękowe, sitowie).

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. należy ten wynik skonsultować z neurologiem który w połączeniu z badaniem pacjenta postawi diagnozę, bądź wykluczy jakąkolwiek chorobę. Pozdrawiam.