Jak wyjść z anoreksji?

Mam stwierdzoną anoreksję. Od ponad 2 miesięcy próbuje wyjść z tej choroby. Kiedy zaczęłam ważyłam 40 kg przy wzroście 163 cm (mam 18 lat) teraz moja waga wynosi 38 kg. Wiem,że muszę zacząć tyć jednak bardzo obawiam się tępa jaki może przybrać ten proces. Stąd moje pytanie, jak szybko przybiera się na wadze przy wychodzeniu z anoreksji? Czytałam, że pierwsze 2,3 kilogramy przybiera się bardzo szybko, gdyż są to uzupełnienia płynów ustrojowych, wody itp. Jednak widziałam, że niektóre osoby tyja wiecej i to bardzo szybko nie jedząc nadal wystarczająco i nie moga tego zatrzymac. Czy na prawdę tak szybko się ryje, czy jest to wręcz kłopotliwe?

Tempo przybierania na wadze zależy od bilansu kalorycznego. Im jest bardziej dodatni, tym przyrost masy ciała większy. Przy tak niskiej masie ciała, zalecany jest jak najszybszy jej przyrost do prawidłowej wartości. Kłopotliwe może być opóźnianie tego procesu, gdyż postępujący stan wyniszczenia organizmu niesie ze sobą wiele przykrych konsekwencji. Wzrost masy ciała w przypadku zerowego lub ujemnego bilansu kalorycznego jest najprawdopodobniej spowodowany zatrzymaniem wody w organizmie, a nie przyrostem tkanki mięśniowej lub tłuszczowej (wypijając szklankę wody, ważymy więcej niż przed wypiciem i nie ma to związku z tyciem). Aby zwiększyć masę mięśniową i/lub tłuszczową wymagana jest nadwyżka kaloryczna. W Pani przypadku konieczna może być psychoterapia i wizyta u dietetyka, co może ułatwić i przyspieszyć powrót do zdrowia i prawidłowej masy ciała.