Jak wyjść z osamotnienia?

Zawsze chcialam byc dla kogos wazna ...niestety nigdy nie bylam. Wszelkie przyjaznie , sympatie , milosci i wiezi rodzinne ..uff zerwalam je prawie wszystkie, dostrzegajac jak malo znacze i jak bardzo niewidzialna bylam/jestem . Moja wlasna rodzina uwazala mnie zawsze za ''nienormalna '' bo uciekalam w swiat ksiazek i unikalam wszelkich interakcji zeby nie byc zraniona .Boje sie ze zagalopowalam za daleko i zaczynam odczuwac ogromna samotnosc . Jak wyjsc z tego oblednego kola?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, gdzie terapeuta może zaproponować podjęcie leczenia bądź skieruje Panią do innego specjalisty.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie.

Witam. Oczywiście zawsze, na każdym etapie życia może się zdarzyć, że spotka Pani na swojej drodze mężczyznę z którym postanowi Pani spędzić resztę życia. Niezależnie jednak od tego warto poświęcić więcej uwagi swoim kontaktom z rodziną. Warto też zadbać o swoje relacje z przyjaciółmi, znaleźć grupę osób wśród których będzie Pani mogła realizować swoje zainteresowania, czy pasje.Wtedy nie będzie się Pani czuła samotna nawet jeśli będzie Pani sama. Myślę, że dobrze by było gdyby mogła Pani skorzystać z psychoterapii, która może Pani pomóc w innym spojrzeniu na siebie,znalezieniu rzeczywistych wartości, które są w Pani i które mogą stać się podstawą do budowania obrazu siebie.