Jak wyleczyć hemoroidy u 25-latki?

Witam. Przez ostatni tydzień ze względu na 3 zmianę w pracy przestałam jeść wg diety wysokoblonnikowej, tzn codziennie rano jadłam np. płatki z mlekiem, obiad w pracy, przegryzlam sobie batona z blonnikiem. Przez ten tydzień jadłam kanapki i obiady w pracy. I w piątek podczas defekacji znów zaczęło boleć mnie w odbycie, a miałam spokój przez ponad miesiąc czasu. Hemoroidy powróciły. Zmagałam się z nimi dosyć długo i miałam 1 kurację czopkami doodbytniczymi. (2 raz kiedy to ponownie powróciło poprzez nie oddanie kału przez cały jeden dzień). Jest jakiś sposob, abym znów miała spokój od tego pomijając lekarzy, chirurgow itp? Dodam, że bardzo boje się szpitali itp i wolałabym jakoś w inny sposób temu zaradzić, ponieważ było wszystko w porządku, do momentu, kiedy zaczęłam jeść inaczej. Dziękuję z góry za pomoc :)

Szanowna Pani, przykro mi ale bez wizyty u lekarz się nie obędzie, nie ma się czego bać