Jak wyleczyć hirsutyzm u 18-letniej osoby?

Witam. Mam hirsutyzm i czy przy zażywaniu leków hormonalnych jak owłosienie sie unormuje to potem przy odstawieniu ich ono nie będzie wracało?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od pierwotnej przyczyny hirsutyzmu. Jeśli nie zna Pani tej przyczyny, a leki hormonalne są przyjmowane "w ciemno", rzeczywiście po ich odstawieniu nadmierne owłosienie z dużym prawdopodobieństwem powróci. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym leczenie, na pewno wyjaśni Pani istotę choroby i plan leczenia.