Jak wyleczyć nadżerkę spowodowaną przyjmowaniem leków?

Gastrolog-chirurg pytanie!: nadrzerki od leków przeciw zapalenych przeciw bólowych na żołądku.biorę 6miesiąc srodki typ;Pantaprazol 2mies nie działał bo palilem papierosy.kolejny esoprazol 3miesiąc 40mg nie palac papierosów marny progres ciągle biegunki .treaz piję jakieś włókna na zatrzymanie wody by nie mieć biegunek. I zaczelem nowy lek omeprazol 40mg .mam pytanie jak długo takie rzzrczy się leczy i czy można gdzieś PRYWATNIE to usunąć?mam dość faszerowania się lekmi które nie pomagają .POMOCY

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej jeśli uda się pan na konsultację do specjalisty gastroenterologa. Niewykluczone, że konieczne będzie wykonanie dodatkowej diagnostyki (w tym badania gastroskopowego z testem w kierunku H.pylorii). Nadżerki powstałe wyłącznie jako wynik stosowanych NSLPZ zwykle ustępują po ich odstawieniu i zastosowaniu dodatkowego leczenia IPP.