Jak wyleczyć problemy z odżywianiem?

Pomocy! Mam 18 lat. Od kilku miesięcy mam kłopoty z odżywianiem. Głodzę się 2/3 dni, potem napady i wymioty. Cokolwiek zjem - wymiotuję od razu po posiłku. Jak mam napady to jem cały dzień, np na śniadanie 5 naleśników, 10 bułek z nutellą i wymioty, potem czekolady, ciastka, placki, batoniki i znowu wymioty, potem obiad i wymioty i na kolację podobnie jak na śniadanie. Robię to wszystko dlatego, że wydaje mi się, że jestem gruba. Chociaż wszyscy mówią zupełnie inaczej. Ważę 53 kg przy wzroście 164. Ja już sobie nie radzę. Nie wiem co robić. Boję się zjeść cokolwiek. Nie czuję już ani głodu ani sytości. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna się Pani zgłosić do lekarza psychiatry, gdyż takie zaburzenia odżywiania mogą okazać się groźne dla Pani zdrowia. Im szybciej zastosuje Pani leczenie, tym lepiej. Leczenie zazwyczaj polega na psychoterapii połączonej z farmakoterapią, np. lekami z grupy SSRI. Proszę się nie bać pójść po pomoc. To, z czym Pani się zmaga, jest chorobą, którą da się wyleczyć.