Jak wyleczyć ropień odbytu?

Witam. Mam uciążliwy problem od 1,5 roku mam czwart nawrót ropnia w okolicy odbytu.( ból podczas chodzenia, siedzienia i leżenia ) pierwsze dwa przypadki zwyczajnie nacięto. W czerwcu byl 3 nawrót wykonano mi nacięcie ropnia I badania które wskazują na : staphylococcus koagulazo(-),wzrost: flora skórna. Dziś już czuje że ropień znów się pojawia poraz czwarty. jak mogę pozbyć się problemu raz na zawsze ? I czy cos zagraża mojemu zdrowiu ?

Lek. Paweł Szadkowski

Wymaga pan konsultacji u chirurga ogólnego i podjęcia decyzji o leczeniu zabiegowym powstałego ropnia. Warto również wykonać diagnostykę w kierunku najczęstszych chorób ogólnoustrojowych takich jak cukrzyca lub nieswoiste zapalenie jelit które mogą predysponować do tworzenia się ropni.