Jak wyleczyć się z tych problemów?

Mam 28 lat. Pochodzę z rodziny alkoholowej. Nie byłem nigdy w związku i raczej prędko się to nie zmieni. Nie mogę przestać myśleć o tym jaki jestem słaby i nieporadny. Miewałem epizody depresyjne. Objawia się u mnie również lęk przed nowymi sytuacjami i nie jestem w stanie sobie z nimi od razu poradzić. Czy jest jakiś sposób na to, żeby przestać myśleć o założeniu rodziny? Proszę o wskazówki.

Leczenie nerwicy

Dzień dobry,

Pana problem wydaje się być złożony. Warto było by się przyjrzeć bliżej kłopotom z jakimi się Pan zmaga. Często w takich sytuacjach korzystne okazuje się podjęcie psychoterapii

Osoby z rodzin alkoholowych mają też wspólne grupy wsparcia w różnych miastach na terenie naszego kraju. Zachęcam Pana do poszukania ich.