Jak wyleczyć ten suchy kaszel?

Dzień dobry syn od zeszłego tygodnia ma kaszel lekarz stwierdził że osluchowo czysty. Podajemy ambrosol od kilku dni ale ten kaszel zmienił się na suchy. Kaszle tylko w nocy. Czy to wina syropu którego podaje czy może ogrzewania w domu choć w nocy w pokoju ten wynosi 18 19 stopni. Co robić dalej podawać syrop wykrztusny mimo że charakter kaszlu się zmienił?

w przypadku suchego kaszlu nie stosuje się amboksolu, może zastosować Pani thiocodin lub supremin