Jak wymodelować sylwetkę?

Witam. Czy są jakieś metody na `zrzucenie ciała`, a nie zrzucenie kilogramów? Mam 14 lat, 170 cm wzrostu, ważę 55 kg i sądzę, że moja waga chyba jest prawidłowa. Trenuję koszykówkę, więc nie chciałabym stosować diet. Chcę mieć po prostu ładny, płaski, jędrny brzuch i uda. Czy są na to jakieś sposoby?

Witam!

Nie powinnaś się odchudzać.

Jeśli chodzi o wymodelowanie sylwetki proponowałabym:
- stosowanie preparatów kosmetycznych o działaniu ujędrniającym,
- regularne ćwiczenia fizyczne (polecam serwis abccwiczenia.pl),
- codziennie masaże,
- stosowanie ciepło-zimnych natrysków,
- unikanie pokarmów o działaniu wzdymającym.

Z diety należałoby wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta,sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.

Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa czy musztarda. Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych. Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Pozdrawiam