Jak wyregulować pracę tarczycy u mężczyzny?

Witam Miałem przez długi czas nadczynność tarczycy około 5 lat na tabletkach ogólnie nie odczuwałem żadnych dolegliwości optyczny tego że byłem chudy , lekarz skierował mnie na leczenie aktywnym jodem i po podaniu jodu wpadłem w niedoczynność no i się zaczęło brak mi energii masa ciała podskoczyła o jakieś 7 kg a co najgorsze mam wysokie ciśnienie rozkurczowe ,jestem na tabletkach i nie pomaga .pytanie brzmi czy jak zostanie mi wyregulowana praca tarczycy to czy ustapia problemy z ciśnieniem rozkurczowym .,?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Tak. Gdy praca tarczycy zostanie wyregulowana ciśnienie powinno się unormować.