Jak wyrobić sobie kondycję?

Gdy jest mecz, chodzi mi o piłkę nożną, grający zawodnicy potrafią wytrzymać nawet 90 minut biegając, nie dostają zadyszki i wgl. Gdy ostatnio graliśmy na wfie, po 0,5 h byłam cała czerwona, zdyszana i złapała mnie kolka, mimo, że kondycję mam nie najgorszą. Jak oni to robią? Z góry dziękuję. :) :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kluczowe jest w tej sytuacji odpowiednie przygotowanie. Niestety nie chodzi tu tylko o odpowiednią rozgrzewkę ale także wielogodzinne, trwające miesiącami treningi wytrzymałościowe. Dopiero ciężka praca i zaangażowanie pozwalają osiągnąć kondycję pozwalającą wytrzymać wzmożony i długotrwały wysiłek fizyczny.