Jak wyszczuplić palce u rąk?

Mam dość duży problem mam 161 i ważę ok 39 kg ( w ciuchach ) . Chciałabym schudnąć a czymkolwiek wiem że w moim wieku nie powinno się odchudzać. Najbardziej przeszkadzają mi najbardziej moje uda i grube palce u rąk. Poprosiłabym jakąś radę : ) I mam jeszcze jedno pytanie, czy moja waga jest prawidłowa za duża? (że za mała wątpię). Z góry dziękuję, 12 letnia Darria27
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 15.
 Odpowiada to 3-10 centylowi (niedoborowi masy ciała).
Na pewno nie jesteś gruba, a tymbardziej nie powinnaś się odchudzać, gdyż może być to niebezpieczne dla Twojego zdrowia.
Wskaźnik Cole'a wynosi u Ciebie 83.3%.
Odpowiada to umiarkowanemu upośledzeniu stanu odżywienia.

Proszę Cię, abyś skonsultowała się z lekarzem, gdyż tylko on jest w stanie dokładnie ocenić, czy Twoja masa ciała mieści się w granicy normy. To jest tylko porada internetowa i nie może być decydująca. Możliwe, że np. charakteryzuje Cię drobna budowa ciała, stąd tak niewielka masa. Niemniej należy to wyjaśnić u pediatry, gdyż tylko on wie, jak rozwijałaś się do tej pory.

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia i pod żadnym pozorem nie odchudzaj.

Jeśli nie jesteś zadowolona z sylwetki - postaw na aktywność fizyczną.
Bardzo wiele nastolatek w Twoim wieku charakteryzuje negatywny obraz własnego ciała.
Postaraj się je pokochać i o nie zadbać, także poprzez prawidłowe odżywianie.

Pozdrawiam Cię ciepło