Jak wyszczuplić uda, jakie ćwiczenia?

Dzień dobry. Chciałbym panią zapytać o odchudzanie. Moja dziewczyna ma taki problem, że jest szczupła na brzuchu, wokół piersi, natomiast uda ma bardzo grube, a później na łydkach znów jest szczupła. Problem pojawił się odkąd w młodości brała jakieś leki. Od tamtego momentu ma grube uda. Z kolei od jakiegoś czasu zaczęła ćwiczenia na uda (przysiady, brzuszki). Mam pytanie: czy takie ćwiczenia wystarczą, czy ewentualnie mogłaby brać jeszcze jakieś leki (np. wspomagające metabolizm)?

Dodam jeszcze, że nie objada się bardzo dużo, je w miarę rozsądnie. Od czasu do czasu jakieś słodycze. Czy pomoc lekarska byłaby wskazana? Jeśli tak, to do jakiego lekarza należy się udać? Rodzinnego czy diabetologa? Bardzo proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Przy tego typu problemie polecałabym zastosowanie większej ilości ćwiczeń na uda i pośladki. Dokładne opisy znajdziecie na stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Myślę, że sumienne, regularne ćwiczenia i racjonalna oraz zdrowa dieta (bez żywności typu fast food, produktów smażonych, tłustych, słodyczy, ciast oraz słonych przekąsek - chipsów) przyniesą dobre rezultaty. Nie polecam stosowania żadnych suplementów diety.

Lekarz diabetolog nie pomoże w tym problemie, gdyż głównie zajmuje się leczeniem zaburzeń metabolizmu glukozy.

Pozdrawiam