Jak wyszczuplić uda?

Witam. Mam ogromny problem z udami: obwód 60 cm, ważę 70 kg i mam 170 cm wzrostu. Jestem kobietą, mam 26 lat. Dziennie ćwiczę 35 minut: ćwiczenia siłowe na motylku ok. 200 razy seriami, po 50 , 100 razy ćwiczenia na ręce motylkiem seriami po 20 potem 8 minute legs, ale wykonuje to więcej niż 8 minut. Wszystko po 30 lub 40 razy oraz 150 razy na leg magic seriami po 20, potem ćwiczę 40 min jazda na rowerze stacjonarnym na niskich obrotach, a głównie chodzi mi o to, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej cellulitu i aby obwód ud zmniejszył się do co najmniej 5 cm i nie wiem czy wykonuję dobre ćwiczenia, bo nie chcę, aby moje uda się rozrosły i były większe i umięśnione. Poza tym jem normalnie. Teraz mam dietę MŻ, czyli jem o połowę mniej niż jadłam. Bardzo proszę o wskazówki.

Lek. Marta Hat

Witam!

Ogólnie rzecz biorąc kobiety mają więcej tkanki tłuszczowej w okolicach ud/pośladków i czasem bardzo ciężko pozbyć się centymetrów z tych partii ciała. Rzadko zdarza się też, że "nadmiernie rozbudowanym mięśniom" nie towarzyszy tkanka tłuszczowa (warto dokonać pomiaru fałdu nad mięśniem czworogłowym uda).

Jako taki problem "zbyt dużych mięśni" jest bardzo kontrowersyjny, ponieważ spadki z tych okolic zwykle wiąże się jednak z koniecznością utraty wyżej wspomnianego tłuszczu, a co za tym idzie diety odchudzającej. Często jest tak, że dolne partie ciała "chudną" na samym końcu, co przy typowej figurze gruszki pogłębia dysproporcje sylwetki.

Myślę, że mimo wszystko warto postawić na ćwiczenia - wysportowana sylwetka, ładnie podkreślone mięśnie, a przez to ujędrnione, wyglądają równie dobrze, jeśli nie lepiej niż zbyt chude. Stosujesz bardzo dobre ćwiczenia. Pamiętaj o rozciąganiu po treningu na rowerku (zapobiega kontuzjom i rozbudowie mięśni). Możesz nieco urozmaicić trening, polecam skakankę , bieganie, steper (+rozciąganie). Pamiętaj również, że ćwiczenia siłowe bardziej przyczyniają się do rozbudowy mięśni, więc nie należy z nimi przesadzać.

Pozdrawiam