Jak wytłumaczyć partnerowi, że potrzebna jest mi wizyta u psychologa?

Chcialabym udac sie do psychologa jednak moj partner nie chce nawet o tym slyszec. Twierdzi ze wszystkie moje "zachowania, objawy" nie sa niczym dziwnym "kobiety juz tak maja, tego sie nie leczy bo to normalne". Kazda rozmowa na ten temat konczy sie klotnia. W jaki sposob mam mu wytlumaczyc ze wizyta u specjalisty jest mi potrzebna ?t

A co by się stało, gdyby udała się Pani do specjalisty bez zgody męża? Jeśli wizyta u psychologa jest Pani potrzebna, jeśli czuje Pani, że dzięki temu poczuje się Pani lepiej ma Pani do tego prawo, a mąż nie powinien Pani tego zabraniać. Psychika człowieka nie jest mniej ważna niż inne części naszego ciała i może wpływać na całe nasze funkcjonowanie. Czy mąż zabroniłby Pani wizyty u ortopedy, gdyby skręciła Pani nogę???
To, czy Pani zachowania są prawidłowe może ocenić jedynie specjalista i z całą pewnością warto się z nim skontaktować jeśli coś budzi Pani niepokój.

Rozumiem, że ciężko Pani podjąć samodzielna decyzję, bez akceptacji partnera. Jeśli Pani czuję potrzebę wizyty u specjalisty to Pani odczucia są najważniejsze. To Pani wie najlepiej, co dzieje się w Pani wnętrzu.
Można spytać partnera dlaczego jest tak przeciwny, być może ma jakieś obawy w związku z Pani wizytą, spokojna rozmowa może pomóc.
Ciekawe też, że Pani nie daje sobie prawa do takiej pomocy. Ma pani prawo do wizyty u każdego specjalisty, jeśli Pani czuje taką potrzebę. Nawet, jeśli Pani partner nie widzi nic dziwnego w Pani zachowaniu, rozumiem, że doświadcza Pani jakiegoś dyskomfortu. Może to, że Pani cierpi go przekona.
Bardzo możliwe, że on tego nie zrozumie, ale Pani musi zadbać o siebie. Rzadko udaje się, że wszyscy są zadowoleni z naszych decyzji.
Życzę powodzenia.