Jak wytrzymać na diecie i znowu pokochać siebie?

Witam, mam pewien problem. Bardzo nie lubię siebie i swojego wyglądu, uważam się za dziwną, grubą dziewczynę. Rok temu byłam uważana za zgrabną i piękną, ale po zerwaniu z chłopakiem zabiedbałam się do tego stopnia, że nikt na mnie nie zwraca uwagi. Zbliżają się wakacje, a ja próbuję, ale moja dieta zawszs kończy się niepowodzeniem. Znajomi zaproszą na alkohol, kupią niezdrowe przekąski, którym nie mogę się oprzeć. Jak wytrzymać na diecie i znowu pokochać siebie, czuć, że nie jestem nikim?

Witam Panią, napisała Pani, że nie lubi siebie i swojego wyglądu, że spostrzega się Pani jako dziwną, grubą kobietę, która pragnie zmiany tego stanu. Pragnie być Pani znowu atrakcyjna, kochana, akceptowana i chce znowu czuć się kimś!. Z Pani opisu wynika, że wiąże Pani swoje samopoczucie i spostrzeganie siebie z faktem zerwania z chłopakiem. Utrata tej relacji dla Pani pokazuje jak ważna była i jaką pełniła funkcję w przeżywaniu siebie jako kobiety. Ten obraz uległ zdewaluowaniu, a dodatkowo rozregulowania dieta czy sięganie po przekąski dopełniły tego obrazu na zewnątrz.
Próbowała Pani sama zmienić tę sytuację poprzez wprowadzenie radykalnej zmiany w diecie i zauważyła, że ta droga nie zadziałała. Wydaje się, że opisana trudność nie dotyczy stosowania diety, tylko uporządkowania sytuacji emocjonalnej względem relacji z chłopakiem. O niej nic nie wiemy więcej z Pani opisu. I tu jest miejsce i przestrzeń dla Pani i psychologa, który pomoże uporządkować zaległe emocje i myśli, to zaś sprawi, że będzie Pani gotowa myśleć o dobrej dla siebie przyszłości, stawiać sobie cele i je z radością je realizować, czego Pani życzę.Pani wiek jest tu dobrym sprzymierzeńcem.Powodzenia!

Witam Panią,

Najlepiej skorzystać ze wsparcia i motywacji dietetyka. Taka osoba wysłucha Pani problemów, wesprze w chwilach zwątpienia. dietetyk ułoży indywidualną dietę, która wcale nie musi kojarzyć się z wieloma wyrzeczeniami i głodzeniem swego organizmu. Dieta ma być prosta i przyjemna a co najważniejsze smaczna. Domyślam się że w tym momencie sama Pani eksperymentuje z jadłospisem a to nie jest najlepszy pomysł. Proszę wziąć się w garść i zająć się sprawą profesjonalnie. Jeżeli cały tydzień będzie Pani utrzymywać zalecenia dietetyczne to nieduże ilości alkoholu w weekend nie zaprzepaszczą starań o zgrabną sylwetkę.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk