Jak wyznaczyć termin zagnieżdżenia się zarodka?

Dzień dobry, 28 czerwca to dzień ostatniej miesiączki (trwała Ok.7 dni). 27 lipca test robiony wieczorem był negatywny, 28 lipca (w dzień planowanej miesiączki) pojawiło się plamienie, które pomyliłam z okresem i piłam alkohol - wódkę (3-4 kieliszki). 29 lipca wieczorem pojawiła się delikatna kreska na teście. Beta w poniedziałek rano wynosiła 181(endometrium 18mm, jama macicy pusta), w środę beta hcg rano 477. Plamienie trwało do 2 sierpnia. Czy mogłam wyrządzić krzywdę dziecku i spowodować jakieś wady? Czy możliwe, ze w dniu 28 lipca dopiero rozpoczęło się zagnieżdżanie zarodka? Bardzo proszę o odpowiedz. Bardzo się martwię.

Lek. Paweł Szadkowski

Do zagnieżdżenia doszło najpewniej wcześniej, niż 28 lipca (ok. 10 dni wcześniej). Nie da się w tym momencie stwierdzić, czy alkohol wpłynął jakkolwiek na zarodek - najpewniej nie ma powodu do niepokoju. Najistotniejszy rozwój układu nerwowego jest ok 30 dnia życia zarodka, więc nie wtedy, kiedy piła Pani alkohol.