Jak wzmocnić odporność u 4-letniego dziecka?

Witam mam 4 letnią córkę bardzo chorowitą zawsze zaczyna się od kataru a później kończy antybiotykiem Blanka nie wysmarkuje sama odciągam katar 2 razy dziennie katar nie chce wychodzić mimo rozrzedzania go kroplami ( Mucofluid itp. ) co zrobić by córkę wzmocnić i nie podawać antybiotyków ( 7 razy w tym roku!!!) proszę o pomoc Katarzyna
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. U dzieci tak częste infekcje skłaniają do szukania przyczyny w obniżeniu odporności. Nie chodzi tu jednak o zwiększanie odporności przez diety cud czy suplementy a o poszerzoną diagnostykę w tym kierunku. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do laryngologa.