Jak wzmocnić stawy dietą?

Witam, jak mogę wzmocnij swoje stawy dietą? Co jeść? a może czego nie, aby nie bolały kolana (trochę teraz odczuwam przy treningach)? Pozdrawiam i z góry dziękuję za poradę. Kasia

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam

Dieta wzmacniająca stawy powinna być bogata w budulce dla chrząstki tj,pełnowartościowe białko oraz produkty z wapniem. Należą do nich:
- nabiał,
- jogurty,
- kefiry
Nie słuszne jest zalecanie mleka krowiego, ponieważ znacznie utrudnia on produkcję mazi w kaletkach stawów.
Produkty zwiększające produkcję mazi np.
- pieczywo pełnoziarniste,
- makarony razowe,
- niełuskany ryż brązowy,
- warzywa strączkowe,
- otręby
Zaleca się tez spożywanie kwasów Omega 3, które poprawią ruchomość stawów i złagodzą stany zapalne, jeśli takowe istnieją. Kwasy Omega 3 znajdzie Pani w rybach morskich np. makreli, tuńczyku, śledziu.

Myślę, że taka dieta powinna pomóc i znieść uporczywe dolegliwości. Jeśli nadal odczuwać będzie Pani ból, proszę sięgnąć po suplementy z glukozaminą,która znacznie poprawią produkcję mazi stawowej.
Suplementy można zakupić tutaj: www.divinebody.pl/100-regeneracja-stawow

Pozdrawiam :)

Dobry wieczór.

Przepisem na zdrowe kości i stawy są ryby morskie takie jak: dorsz, śledź, makrela czy łosoś, będące źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3.

Przyczyniają się do zmniejszania stanów zapalnych, wpływają na ruchomość stawów, a także wspomagają proces wchłaniania wapnia.

Pozdrawiam

Mariusz Bek