Jak wzmocnić swoją odporność?

Jak najlepiej przygotować się na jesienne pogody? Jak wzmocnić swoją odporność?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najważniejsze co można poradzić by wzmocnić swój organizm to min. wysypiaj się, nie poddawaj się stresom, zadbaj o codzienną chwilę relaksu, nie pal papierosów i staraj się unikać picia alkoholu, hartuj się i dużo spaceruj, gimnastykuj się, uprawiaj sporty, najlepiej na świeżym powietrzu, codziennie jedz warzywa, owoce i jogurty z żywymi kulturami bakterii. Jeśli twój stan zdrowia na to pozwala, jesienią i zimą 1–2 razy w tygodniu korzystaj z sauny.
Jeżeli często łapiesz infekcje, porozmawiaj ze swoim lekarzem o uodporniającej szczepionce.