Jak wzmocnić włosy i pozbyć się zakoli?

Witam, mój problem polega na tym, iż posiadam zakola w wieku 17 lat. Moje włosy są bardzo słabe i rzadkie oraz szybko się przetłuszczają. Muszę je myć codziennie i to najlepiej rano, żeby normalnie i ładnie wyglądały. Zakola mam odkąd pamiętam, ale wydawały mi się mniejsze. Mój ojciec również posiada zakola. I tu nasuwa się moje pytanie, czy jest możliwość wzmocnienia włosów oraz pozbycia się chociaż w jakimś stopniu tych zakoli? Włosy mam teraz nieco dłuższe, zacząłem je troszeczkę zapuszczać, aby się pozbyć tego wysokiego czoła oraz planuję w przyszłości zrobić dredy, więc tu nasuwa się moje pytanie, czy dredy nie powiększą mi tych zakoli w jakiś sposób? Zamieszczam dwa zdjęcia, które są w marnej jakości, ale obrazują mój problem. http://imageshack.us/photo/my-images/208/photo00004.png/ http://imageshack.us/photo/my-images/254/photo00005.png/

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

W Pańskiej sytuacji mamy najprawdopodobniej do czynienia z genetycznym uwarunkowaniem.
Łysienie androgenowe zazwyczaj pojawia się w późniejszym wieku.

W opisanej sytuacji myślę, że warto byłoby pokazać włosy dermatologowi, który poprzez odpowiednie badanie zdiagnozuje czy jest to faktycznie dziedziczne czy może jest to wynikiem innego zaburzenia.

Jeśli zakola są od zawsze i nie zauważył Pan zwiększonej utraty włosów bardzo prawdopodobne jest, iż jest to po prostu typ Pańskiego owłosienia głowy.

Dostępne są różne preparaty wspomagające porost włosów jak i również szereg witamin.

Jeżeli chodzi o dredy to może to osłabić włosy. Jest to duże obciążenie dla cebulek włosa i może to powodować nasilenie wypadania i łamania włosów.

Pozdrawiam!