Jak zachęcić 18-letnią córkę do trzymania porządku w pokoju?

Mam corke w wieku.18 lat i moj Problem polega na tym ze corka mA non stop balagan okropny w pokoju. Jak posprzata to na srodku Co widac a reszte zostawia. Ale za chwile jest ten Sam balagan spowrotem. Ona tam gdzie stanie to.cos zawsze zostawia. Pomalu mam tego dosc rozmowy prosby grosby nie pomagaja. Co mam w takiej sytuacji zrobic? Jak.zachecic corke do.trzymania porzadku w pokoju?

Domyślam się, że przeprowadzane rozmowy nie przebiegają należycie - kontakt jest nieprawidłowy, zaburzony. Należy poprawić kontakt z córką.

Proponuję udanie się do psychopedagoga na konsultację. Koszt wizyty nie jest duży a z pewnością, uzyska Pani informację o których wcześniej nie wiedziała.

Pozdrawiam serdecznie.

Psychologia

Dzieci uczy się porządku od najmłodszych lat, jeśli rodzice wyręczają dzieci w utrzymywaniu porządku to niestety później nie są one w stanie same utrzymać czystości. Są też osoby, które lepiej czują się w bałaganie.
W pierwszej kolejności warto byłoby się upewnić czy córka w ogóle wie jak zorganizować sobie proces sprzątania. Groźby natomiast zawsze przynoszą odwrotny skutek i na pewno zdążyła już Pani wielokrotnie zniechęcić w ten sposób córkę do sprzątania. Poza tym jest już pełnoletnią dziewczyną, więc autorytarna postawa z Pani strony nie sprzyja właściwej komunikacji.
Proponuję następnym razem jeśli córka na to pozwoli pomóc jej w sprzątaniu i zaproponować współpracę, z resztą 18-letnia dziewczyna mogłaby mieć już swój udział w innych obowiązkach domowych, zdarza się tak, że dziecko woli sprzątać inne pomieszczenia w domu niż swój pokój. Może udałoby się wam dojść do jakiegoś porozumienia i podzielić się z córką obowiązkami tak by w zamian za pomoc w sprzątaniu pokoju wyręczała Panią w inny sposób.

Witam!
Rozumiem panią bardzo dobrze i niestety każdy z rodziców ten etap jakoś musi przejść. Dlatego nie może pani sobie odpuścić . Jednak niech pani poszuka psychologa - coucha , który pracuje z młodzieżą i poradzi pani i córce jak wyjść z tej patowej sytuacji. Pozdrawiam