Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zachęcić 6-latka do nauki?

Nie wiem juz co mam robic.Moj 6 latek nie chce sie "uczyc".Czasem ma zadany krotki wierszyk do nauczenia sie.Przy tym bardzo placze i mowi,ze wszyscy sie w szkole i tak z niego smieja.Jak mam go zachecic?Przekonania,ze taki nie jest nic nie daja.W szkole wciaz jest nie grzeczny.Kiedy musi cos robic to prostestuje i nie daje prowadzic lekcji.Jest w kl.0 drugi rok.Prosze pomozcie.Zdesperowana jestem.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Wybór odpowiedniego przedszkola

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wyborze przedszkola dla dzieci autystycznych.

Czy dziecko ma odpowiednie warunki w domu do nauki? Czy nie doznaje przemocy lub agresji ze strony kogoś z rodziny? To wszystko ma ogromny wpływ na zachowania dziecka.

Absolwentka psychologii na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Udziela konsultacji dla dzieci i dorosłych.
0

Witaj serdecznie. Jest wiele sposobów aby zachęcić dziecko do nauki. Przede wszystkim nie zmuszaj je na zasadzie - siadaj i się ucz! Lecz pokaż mu pozytywne strony. Staraj się połączyć naukę z czymś co lubi. Zapraszam Ciebie do odwiedzin naszego psychoobloga społecznego gdzie wkrótce zajmiemy się tym tematem :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
-------------------------
USŁUGI TERAPEUTYCZNE, COACHINGOWE I SZKOLENIOWE
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://blog.psychopedagog.eu
MOJE REFERENCJE
http://dkk.psychopedagog.eu

0

Polecam terapię SI /integracja sensoryczna/, problemy same nie znikną.Nie pisze Pani o sytuacji rodzinnej dziecka, relacjach w domu, to też ma przeolbrzymi wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka.

0

Jest wiele czynników, które wpływają na motywację dziecka do nauki.
Dużo zależy od sytuacji w domu oraz w szkole. Trudne zachowanie dziecka zazwyczaj ma poinformować otoczenie ( rodziców, nauczycieli) o tym, że dzieje się coś, co przekracza jego możliwości radzenia sobie ze stresem.
Zalecam konsultację u psychologa dziecięcego, w celu ustalenia przyczyny problemów.

Psycholog w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii psychoanalitycznej osób dorosłych.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Trzeba porozmawiać z wychowawczynią by dowiedzieć się dokładnie co dzieje się w szkole, jak wygląda to, że z niego się śmieją. Może to być o tyle ważne, że jak z jakiegoś powodu drwią z niego to chłopiec traci zapał i szkoła nie będzie kojarzyć mu się z przyjaznym miejscem.
W domu ustalić plan dnia: kiedy zabawa, jedzenie, lekcje, spanie. Ustalić, że zawsze o tej godzinie odrabiamy lekcje, uczymy się na następny dzień i pakujemy tornister. Wtedy jest koniec i czas na zsbawę oraz przyjemności. Szybciej zrobisz obowiązki to będziesz miał więcej czasu na to co lubisz. Starać się trzymać ustalonego schematu.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy