Jak zachowuje się dziecko autystyczne?

Po czym to rozpoznać?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
To szereg objawów: kłopoty z komunikacją, brak mowy lub mowa bardzo uboga, specyficzne zainteresowania, manieryzmy, stereotypie, brak lub unikanie kontaktu wzrokowego, zaburzenia w sferze przetwarzania bodźców, obniżone funkcjonowanie w różnych sferach.
To tak ogólnie. Aby jednak mówić o całościowym zaburzeniu rozwoju trzeba zrobić diagnozę, na którą składają się badania słuchu, neurologiczne, psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne i inne w zależności od potrzeb.
Pozdrawiam AM