Jak zachowywać się w stosunku do osoby z początkiem depresji?

Jak się zachowywać w stosunku do osoby z pocz atkiem depresji

Zaproponowanie odpowiedniej specjalistycznej pomocy oraz udzielenie emocjonalnego wsparcia powinno być dobrym rozwiązaniem. Zachęcam także do autentyczności w relacji, a dodatkowo zapoznania się z objawami i przyczynami choroby (pomoże to Panu zrozumieć chorego).

Witam,

Jeśli ma Pan w otoczeniu osobę, która doświadcza depresji, to nie należy pocieszać i dawać dobrych rad. Warto być po prostu życzliwym i wspierającym.
Czasami depresja jest mylona ze smutkiem lub żalem, które są normalnymi uczuciami, jakie towarzyszą nam w życiu.