Jak zacząć brać nowe tabletki?

Aktualnie stosuje tabletki vibin mini które zaczynam brać z każda środa. Czy jeżeli zostały mi zmienione tabletki z vibin na madinette to mam zacząć brać tabletkę z podpisem poniedziałek (czyli pierwsza w opakowaniu) czy ta ze środy ?

Lek. Paweł Szadkowski

Każda tabletka zawiera tę samą substancję czynną, więc nie m to tak naprawdę znaczenia. Dla wygodny lepiej brać tabletkę zgodną z dniem tygodnia (czyli zacząć od środy), natomiast jeśli zaczęła Pani od początku opakowania, nic się nie dzieje.