Jak zacząć jeść zdrowo, nie mając odruchów wymiotnych?

Witam. Jestem młodą dziewczyną z nadwagą. Choruję na wiele schorzeń, najpóźniej wykryta została u mnie insulinooporność. Mam jednak problem z żywieniem... ze zdrowym żywieniem. Dosłownie mnie mdli, gdy jem zdrowo. Cały czas myśle o fast-foodach lub tłustym jedzeniu. Mam wrażenie, że nie nadaję się do diet, a muszę niestety trzymać się planu żywieniowego. Jedzenie jest smaczne i pięknie wyglada, ale ja wciąż myśle o pizzy lub ulubionym curry! Co zrobić? Jak zacząć jeść zdrowo, nie mając odruchów wymiotnych?:(

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli po jedzeniu 'fast-food' nie ma pani dolegliwości to najpewniej nie jest to przyczyna somatyczna. Sugerowałbym udać się na konsultację z psychologiem, ew. lekarzem psychiatrą.